Egy fürdőszoba felújítás esetén minden előkerül ez a nagy kérdés: kád vagy zuhany legyen? Melyik a jobb? Mi szól melyik mellett és ellen? Ennek eldöntésében próbálunk most segíteni.
Egy fürdőszoba felújítás esetén fontos kérdés eldönteni az elosztást, mivel általában kis helyről van szó, így fontos a centiméterre pontos tervezés. Ráadásul a divat miatt mindenki épített zuhanyt szeretne, azonban annak is vannak hátrányai.
KÁD
A kád a legtradicionálisabb választás, mellette szól, hogy manapság már nem csak egyféle típust lehet kapni, hanem sok formában és méretben van, a sarokkádak mellett már ovális és kör alakban is vannak, ezek szintén népszerűek. Fontos tudni, hogy a kád sok helyet foglal, így azt kis fürdőszobában nem érdemes használni, viszont a keskenyebb típusok jók lehetnek például a panellakásokban).
Szintén nem elhanyagolható tényező az ár, amiből a határ a csillagos ég, de egyik kád sem nevezhető olcsónak.
Arra is érdemes gondolni, hogy a kádnak legyen egy zuhany funkciója, például egy kádra szerelhető üvegfallal elérhető (fontos, hogy ez nem minden kádnál alkalmazható, csak egyeneseknél) hogy ne fröcsögjön ki a víz. Ugyanis nem valószínű, hogy az embernek minden nap van ideje órákig pancsolnia. A zuhanyfüggöny verzió bár praktikus lehet és olcsó, nem éppen a legszebb (bár ez ízlés kérdése). Szintén fontos kérdés az életkor, egy kisgyerek esetén a kád jobb megoldás lehet talán, egy idősebb embernél viszont nem biztos, mert a kádba be kell lépni.
ZUHANY
A zuhany esetében alapvetően kettő lehetőségünk van: épített zuhany kialakítása, ahol padlócsempe van az aljzaton, a másik lehetőség pedig egy zuhanytálca zuhanykabinnal. Utóbbi nagyon kiment a divatból és sokan nem szeretik, mert nehéz takarítani.
Az épített zuhany ellenben nagyon népszerű, felméréseink alapján az emberek több, mint 90%-a szeretné. Az épített zuhany nagyon elegáns, egy szép üvegfallal, vagy üvegajtóval nagyon jól néz ki egy fürdőben. Ki lehet alakítani négyzet vagy téglalap alakú zuhanyt is.
Fontos tudni, hogy a kialakítás során megfelelő döntést alakítsanak ki. Jó megoldás lehet például egy kis perem építése, amelyek megakadályozza, hogy az egész fürdőszoba a vízben úszon. Figyelni kell a méretre is, ugyanis szélesnek kell lennie, hogy az ember kényelmesen elférjen, legalább 80-90 cm szélesség ajánlott.
Néhány lakásban azonban van egy kis bökkenő az épített zuhany kialakításánal. A panellakásokban ugyanis általában betonaljzat van, ahová nem lehet berakni az épített zuhany lefolyóját, így azt csak dobogó építésével alakítható ki ilyen esetben. Ez azt jelenti, hogy fel kell lépni az épített zuhanyba. Persze ez nem feltétlenül nagy probléma, de jó ha tudja az ember.
Az épített zuhany kialakításához szinte minden esetben vízszerelőre is szükség van és sajnos a zuhanyfalaknál is keményen felmentek az árak, bár ott is vannak azért megfizethetőbbek.
Szeretné felújítani budapesti fürdőszobáját vagy lakását? Bízza ránk! Mi A-tól Z-ig levesszük a válláról a terhet.
Kérje ingyenes felmérésünket Budapesten a +36 30 523 1480 telefonszámon vagy az űrlap kitöltésével: www.homemakeoverbudapest.com/elerhetoseg